Organizator:

Za nami pierwszy dzień Smaków Regionów 2023

Podziel się

Cały piątek był przepełniony pysznym jedzeniem, inspiracjami kulinarnymi i dobrą zabawą!

Wystawcy z 15 województw

W tym roku na Smakach regionów można przeżyć prawdziwą kulinarną podróż. Wśród oferowanych produktów znajdziecie regionalne firmy z niemal wszystkich regionów Polski. Każdy uczestnik targów na pewno znajdzie coś dla siebie, ponieważ stoiska przepełnione są różnościami, które zachwycają nawet najbardziej wymagających smakoszy.

 

 

Nauka poprzez zabawę dla najmłodszych

Dzieci miały okazję zapoznać się z procesem powstawania pieczywa, a także samodzielnie upiec smakowite bułeczki! Dobrą zabawę zapewniło im także Stowarzyszenie Polska Ekologia przygotowując strefę, w której najmłodsi uczestnicy targów mogli brać udział w procesie powstawania soków i przetworów z polskich warzyw owoców.

 

Pokazy kulinarne

Na Smakach regionów nie może zabraknąć szefów kuchni. W tym roku naszym gościem jest Laurentiu Zediu znany jako Chef Lorek. Kucharz podzielił się z uczestnikami targów swoimi przepisami na pyszne dania gotując i omawiając krok po kroku cały proces powstawania potrawy. Nie zabrakło również kuchennych trików, które sprawiają, że proces obróbki składników jest łatwiejszy, a finalny smak dania wspaniały.

 

 

Medal Targów Smaki regionów

Pierwszego dnia targów nie mogło zabraknąć również konkursu o medal. W tym roku do rywalizacji swoje produkty zgłosiło aż 85 wystawców. Jury miało nie lada wyzwanie aby wyłonić zwycięzców, których poznany podczas uroczystego otwarcia targów w sobotę.

 

Fot. Fotobueno