Organizator:

Wiemy, co zaprezentuje pomorskie na Smakach Regionów

Podziel się

Sprawdź, jakie kulinarne atrakcje czekają na Ciebie na stoisku województwa pomorskiego

 

Województwo Pomorskie
Szerokie piaszczyste plaże, olbrzymie kompleksy leśne, kilkaset jezior i rzek, a także pola i łąki pokryte darami natury, to tylko niektóre z atutów województwa pomorskiego. Każdy, kto wybierze się w podróż po Pomorskiem, może z nich skorzystać. Region zachwyca także smakami z lokalnych surowców.
Wystawcy:
EKOLOGICZNE GOSPODARSTWO PSZCZELARSKIE „EKO-BARĆ 1954”
Najwyższej jakości miody i ekologiczne produkty z malowniczej okolicy Borów Człuchowskich, gdzie znajduje się osada Biernatka, a dzika natura tętni życiem. Wyłącznie naturalne metody i wielopokoleniowa tradycja. W asortymencie pełen bukiet miodowych smaków, który zadowoli wszystkich koneserów. Miody są biologicznie aktywne, tłoczone na zimno i pakowane ręcznie.
OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA NOWY DWÓR GDAŃSKI

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska produkuje naturalne wyroby mlecznych na Pomorzu. Powstała w 1963r. na bazie pięciu małych przedwojennych mleczarni, usytuowanych na żyznych terenach Żuław, gdzie hodowla bydła i przetwórstwo mleka, szczególnie na sery typu holenderskiego, były wielowiekową tradycją. Posiada pozycję lidera marki regionalnej w Polsce Północnej pod logo MALUTA®. Oferuje wyroby o naturalnym składzie, nie stosując zamienników i wypełniaczy jak np. skrobi w miejsce białka czy tłuszczów roślinnych w miejsce tłuszczu mlecznego.
BRH VERSUS SP. Z O.O. SP.K.
POMORSKI BROWAR TRADYCYJNY
Browar PG4 to miejsce zainspirowane bogatą kulturą piwną oraz tradycją warzenia złotego trunku w Gdańsku. To tu została odtworzona receptura piwa JOPEN, które było gdańskim specjałem produkowanym co najmniej od 1449 roku. Warzył je sam Jan Heweliusz. Browar PG posiada w ofercie różne gatunki piwa nawiązujące nie tylko do Gdańskiej tradycji - Pils, Starogdańskie, Monachijskie Ciemne, Pszeniczne, Witiber, ale także do innych piw z całej Europy. Tradycje browarnictwa zaprezentuje także Pomorski Browar Tradycyjny, który posiada w ofercie produkt tradycyjny województwa pomorskiego czyli piwo pomorskie.
ZAKŁAD PRODUKCJI SPOŻYWCZEJ STEFAN SKWIERAWSKI
FUNGOPOL SP. Z O.O. SP.K.
GOSPODARSTWO ROLNE WOJCIECH PENKOWSKI
Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce. Dary natury zamknięte w słoiczkach oferują pomorskie firmy funkcjonujące w ramach Sieci Dziedzictwo Kulinarne Pomorskie. Znajdziemy tu konfitury, nektary, syropy czy marynowane lub suszone grzyby. Nie zabraknie także nalewek na bazie lokalnych surowców, a nowością będą przetworów z borówki amerykańskiej. Spotkanie z pomorskimi przetwórcami runa leśnego to idealna okazja aby zaopatrzyć swoje domowe spiżarnie na zbliżający się sezon jesienno-zimowy.

 

 


ZEN- JEDZ ZDROWO
PPHU IMZA KRZYSZTOF GADOMSKI
Rozmaite przetwory z ptactwa były ulubioną potrawą zarówno mieszkańców wsi, jak i mieszczuchów. Na wsiach pomorskich hodowano bardzo dużo drobiu: kur, kaczek oraz gęsi, czemu sprzyjały licznie występujące na tych terenach stawy i jeziora. W tym roku na stoisku województwa pomorskiego nie zabraknie półgęska, pasztetu z kaczki, smalcu z gęsi czy innych ciekawych produktów, które zachwycą kubki smakowe. Jak wiadomo, w listopadzie na stołach króluje gęsina, zatem warto zrobić spore zapasy.

VITAPRESS SP. Z O.O.

 

Wraz z regionem pomorskim na targach pojawią się obowiązkowo przetwory rybne. Bliskość morza i bogactwo jezior sprawiają, że to naturalny surowiec używany w pomorskiej kuchni od pokoleń. Bardziej nowoczesna odsłona to śledzie w marynacie: korzennej, koperkowej czy z goździkami. Śledzie bałtyckie goszczą na pomorskich stołach od wieków, stanowiąc nieodłączny element kuchni pomorskiej. Warto zasmakować ich podczas Smaków Regionów.