Organizator:

Trzy dni wypełnione najlepszymi w Polsce smakami!

Podziel się

To było wielkie święto regionalnej kuchni! 180 wystawców, 14 województw i 24.391 zwiedzających. Te liczby robią wrażenie. Już teraz zapraszamy na targi za rok!

Tegoroczna edycja Smaków Regionów udowodniła, że miłośników zdrowego i tradycyjnego jedzenia nie brakuje! Przez trzy dni targi odwiedziły 24.391 osób. Tak wysoka frekwencja sprawiła, że wystawcy nie mieli zbyt wiele towaru do zabrania ze sobą z powrotem. Zwiedzający chętnie kupowali ich niepowtarzalne i trudno dostępne na co dzień produkty.

Scena należała do Kurta Schellera

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Scena Kulinarna z Kurtem Schellerem w roli głównej. Szwajcar chętnie dzielił się przepisami na pyszne potrawy, którymi później częstował zwiedzających. W poniedziałek pierwszeństwo miała młodzież szkolna, w której kucharz zaszczepiał miłość do gotowania. 

 

kurt scheller smaki regionów

 

Dzieci pokochały owoce!

Stowarzyszenie Polska Ekologia miało pełne ręce roboty, bo przez wszystkie trzy dni przybywały do nich całe rodziny. A miały ku temu powód - w końcu rzadko kiedy dzieci mają okazję tworzyć zwierzątka z owoców, albo wyciskać sok. Tu mogły się przekonać, że te zdrowsze przekąski są równie smaczne, jak uwielbiane przez nich słodycze.

Rosną nam mali piekarze

Mini-piekarenka była kolejnym chętnie odwiedzanym stoiskiem. Tam trwały warsztaty z wypiekania bułeczek. Na co dzień dzieci nawet nie zastanawiają się jak powstaje chleb. A przecież nie wyrasta on na sklepowych półkach - ktoś musi go przygotować. U nas najmłodsi dowiedzieli się na czym polega praca piekarza i wcielili się w jego rolę.

 

piekarenka smaki regionów

 

Pyszna wieprzowina na wiele sposobów!

Nie sposób było wyjść głodnym z tych targów. O pełne brzuszki naszych zwiedzających zadbał Cech Rzeźników-Wędliniarzy-Kucharzy. Gotowali, szkolili, podpowiadali i częstowali przepyszną wieprzowiną w formie różnorodnych potraw.

Cała prawda o ziemniakach

W poniedziałek odbył się panel poświęcony uwielbianym w Wielkopolsce warzywom, czyli ziemniakom. Zwiedzający mogli dowiedzieć się jak wiele jest ich odmian, jakie mają w sobie korzystne właściwości oraz co ciekawego można z nich przygotować. Zwieńczeniem było wręczenie nagród konkursu “Polskich wódek i okowit ziemniaczanych”.

Ważny temat oznaczeń regionalnych

Gościem Smaków Regionów byli przedstawiciele Komisji Europejskiej. Specjaliści poprowadzili seminarium dotyczące oznaczeń geograficznych. To ważny temat szczególnie dla regionalnych producentów, którzy takim oznaczeniem potwierdzają najwyższą jakość swoich produktów i ich unikalne pochodzenie.

 

 

Degustacje, zakupy, muzyka

180 wystawców, 14 województw i 24.391 zwiedzających. Te liczby robią wrażenie i napełniają nadzieją, że pomimo galopującej inflacji, ludzie bardzo sobie cenią dobre jakościowo jedzenie i rozumieją jego wyższą cenę. To napawa optymizmem zarówno organizatorów, jak i wystawców, którzy mieli okazję wypromować swoje produkty.

 

Już teraz zapraszamy na targi za rok!