Organizator:

Smaki Regionów 2021 - było najpyszniej!

Podziel się

Dziękujemy za genialną atmosferę, przepyszne potrawy i Wasze zaufanie! Targi Smaki Regionów 2021 przechodzą do historii.

To był najpyszniejszy weekend 2021 roku!

Za nami kolejna edycja Targów Smaki Regionów. Po rocznej przerwie, wreszcie udało nam się spotkać i wspólnie uczcić polską, tradycyjną kuchnię. Przez 3 dni gościliśmy najlepszych producentów naturalnych produktów, tworzonych zgodnie ze staropolskimi recepturami. Zwiedzający mieli co degustować! 

Pełen przekrój województw

Aż 14 województw zaprezentowało smaki charakterystyczne dla ich regionów. Na wystawach królowały mięsa i wędliny, przepyszne sery, genialne przetwory. Nie brakowało również miłośników nalewek w najróżniejszych wariantach smakowych. Łącznie, swoimi wyrobami pochwaliło się ponad 150 wystawców. Każdy mógł zaopatrzyć swoją spiżarnię z najwyższej jakości produkty, które trudno znaleźć na półkach popularnych sklepów spożywczych. Jak zwykle więc była to świetna okazja by spróbować nowych smakołyków i urozmaicić swoje dania.

Rekordowy konkurs

Punktem kulminacyjnym był konkurs o Medal Targów Smaki Regionów. W tym roku zgłosiła się do niego rekordowa liczba wystawców, bo aż 88! Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ każdy z produktów pod jakimś kątem się wyróżniał. Ostatecznie przyznano 20 medali i 5 wyróżnień. Listę nagrodzonych przedstawiamy tutaj. Warto tam zajrzeć i spróbować tych wyrobów!

 

Po za rozdaniem medali, odbyła się również uroczysta gala wręczenie Pereł - Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów. To kolejna gotowa lista zakupów z produktami najwyższej jakości. Zobacz nagrodzonych tutaj.

 

Kulinarne show

Przez całe targi na scenie kulinarnej odbywały się pokazy gotowania. Nasi goście mogli nie tylko zobaczyć, jak radzą sobie najlepsi szefowie kuchni, ale też skosztować ich dań.

 

Gotował Łukasz Konik - juror MasterChef Junior, a także Jarosław Uściński, który zarażał swoją pasją uczniów szkół gastronomicznych.

Ponadto w sobotę na scenie kulinarnej królowała kapusta i jej sztandarowe danie, czyli bigos. Każdy, kto dotarł na pawilon 3A mógł się poczęstować tą kultową, polską potrawą. 

 

Warsztaty dla dzieci

Ten weekend był ucztą dla naszych podniebień i żołądków. Aby każdy znalazł dla siebie coś przyjemnego, również dzieci mogły liczyć na atrakcje skierowane do nich. Mogły wcielić się w rolę małych piekarzy i upiec swoje własne bułeczki.

 

Aby uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, Stowarzyszenie Polska Ekologia prowadziła warsztaty owocowo-warzywne. Najmłodsi mogli połączyć zabawę ze smacznymi przekąskami.

 

Było smacznie i tanecznie!

O niesamowity klimat w czasie targów Smaki Regionów zadbała góralska kapela - Pogwizdani, która ku uciesze zwiedzających, przygrywała znane i lubiane utwory. Małopolska pokazała, jak można się dobrze bawić, do czego chętnie dołączyły się pozostałe województwa. 

 

To był weekend pełen smaku, tradycji i lokalnego klimatu. Przez trzy dni łącznie odwiedziło nas ponad 10 tysięcy zwiedzających. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić razem z nami ten czas. Ukłony również w stronę wystawców, którzy zaprezentowali naprawdę genialne receptury i przepyszne produkty.

Widzimy się za rok!