Organizator:

Polska wieprzowina - w teorii i na talerzu!

Podziel się

Rodzinne warsztaty kulinarne, gotowanie na żywo, konsultacje i dużo pysznej wieprzowiny!

SMAKI REGIONÓW. POLSKA WIEPRZOWINA

24 – 25 WRZEŚNIA 2022, MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE, PAW. 3A, STOISKO 15

 

OGÓLNOPOLSKI CECH RZEŹNIKÓW WĘDLINIARZY KUCHARZY w ramach imprezy „SMAKI REGIONÓW. POLSKA WIEPRZOWINA” w dniach 24 i 25 września 2022 r.  w  paw.3A na MTP, stoisko 15 realizuje projekt „SMAKI REGIONÓW. POLSKA WIEPRZOWINA” finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

 

PROGRAM

  1. Rodzinne Warsztaty Kulinarne (2 dni), animacje i zabawy z konkursami dla rodziców i dzieci. Tematem działań kulinarnych będą potrawy regionalne z WIEPRZOWINY ściśle związane z Wielkopolską. Zatem takie przysmaki jak Golonka, Kiełbasa Biała Parzona Wielkopolska, Wędzonka Wielkopolska itp.

  2. Targowa Scena Kulinarna to GOTOWANIE NA ŻYWO, z udziałem zawodowych kucharzy. Potrawy wieprzowe i degustacje dla publiczności

  3. Działania uzupełniające w postaci paneli dyskusyjnych i prezentacji które będą prowadzone równolegle do warsztatów i pokazów kulinarnych, a których celem jest upowszechnianie wiedzy na temat mięsa wieprzowego i jego przetworów oraz wpływu na życie człowieka dorosłego i dziecka. Pieczę nad tymi działaniami będą stanowić naukowcy z poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

 

Organizowane w ramach „SMAKÓW” działania - zarówno warsztaty, prezentacje kulinarne jak i panele dyskusyjne oraz animacje dla rodziców i dzieci – wszystko to połączone z licznymi z degustacjami, niewątpliwie zwiększą nie tylko zainteresowanie produktami mięsnymi – w szczególności - polskiego mięsa wieprzowego i taki jest cel promocji.

Istotnym wzmocnieniem promocyjnym będzie realizacji reportażu nt. działań w ramach obszaru promocyjnego Rodzinnych Warsztatów Kulinarnych i prezentacji na Targowej Scenie Kulinarnej telewizyjnego dla Telewizji WTK. 

 

Harmonogram

24 – 25 WRZEŚNIA 2020 (sobota – niedziela)

10.00, 12.00, 14.00, 16.00                   Rodzinne Warsztaty Kulinarne

11.00, 13.00, 15.00                              Targowa Scena Kulinarna. Gotowanie  na żywo

12.00 – 14.00                                      Panel dyskusyjny, konsultacje

 

FINANSOWANIE FUNDUSZ PROMOCJI MIĘSA WIEPRZOWEGO