Organizator:

Drugi dzień targów dobiegł końca

Podziel się

Niedziela na targach to dzień przede wszystkim rodzinny. Bardzo cieszymy się, że wielu mieszkańców Poznania wraz ze swoimi dziećmi, znajomymi i krewnymi zechciało ten czas spędzić z nami.

 

 

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam licznych wrażeń. Scena Kulinarna obfitowała w wiele atrakcji. Pojawili się na niej kucharze wielkopolscy oraz śląscy oraz wyczekiwany Tadeusz Muller. Jego pokaz cieszył się bardzo dużym powodzeniem wśród publiczności, tym bardziej, że Tadeusz gotując, jednocześnie przekazywał różne kulinarne sekrety, które z pewnością zdradziła mu mama – znana restauratorka Magda Gessler.

Poza familijną atmosferą dziś było u nas uroczyście. Odbyło się bowiem otwarcie targów z udziałem oficjeli, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej. Podczas gali wręczono 20 Medali Smaków Regionów oraz przyznano 3 wyróżnienia.

 

Dziś rozstrzygnięto także konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów. Trzecie miejsce zajęło KW „Luba” w Lubajnach (woj. warmińsko-mazurskie) za lubę mazurską, czyli roladę ziemniaczaną z sosem kurkowym, drugie KW „Ach, te baby” w Kłaninie (woj. zachodniopomorskie) za gołąbki z rybką w lesie w dwóch smakach. Zwycięzcami okazały się panie reprezentujące KW w Gorzykowie (woj. wielkopolskie), które wykonały nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie młodej kapusty. Poza nagrodami głównymi, przyznano także wyróżnienia KW w Olendach (woj. podlaskie) za oszukanego królika oraz KW w Wilkowie (woj. dolnośląskie) za tort ziemniaczany z dziczyzną.

 

Staraliśmy się zapewnić Wam atrakcje, których starczy na cały aktywny dzień. Degustacje, animacje dla dzieci, lodowy test smaków oraz kino kulinarne, które czekało po południu. Bardzo się cieszymy, że byliście z nami i bardzo Wam za to dziękujemy.

Atrakcje, jakie czekać będą jutro na najmłodszych można sprawdzić tutaj.