Organizator:

Smaki Regionów 2022 - co na Was czeka?

Podziel się

Pokazy gotowania, degustacje, warsztaty dla dzieci, regionalne smaki i muzyka... to wszystko już 24-26 września na MTP!

Co, gdzie, kiedy? Lista Wystawców Aktualności Program wydrazenia

Już niebawem kolejna edycja kultowych targów - Smaki Regionów, czyli wielkiego święta kuchni regionalnej. Tym razem zapraszamy w dniach 24-26 września 2022 do pawilonu 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co tam będzie na Was czekało? Na pewno mnóstwo pysznego i unikatowego jedzenia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

 

Smaki Regionów Poznań

 

Rozsmakuj się w Polsce

Setki wystawców z całej Polski zaprezentują typowe dla swoich regionów potrawy, od tych najbardziej popularnych, po tajemne receptury. Niemal wszystkie województwa zjeżdżają się do Poznania, by wspólnie kultywować polską tradycję i promować kuchnię. To prawdziwa kulinarna podróż po całym kraju! Podhalańskie oscypki, bałtyckie ryby, podlaskie kartacze, poznańskie rogale… Z tych targów nikt nie wyjdzie głodny!

Tylko najlepsze produkty

Poza okazją do spróbowania regionalnych dań, Smaki Regionów dają niepowtarzalną możliwość do zakupu najwyższej jakości produktów spożywczych. Na te wyjątkowe 3 dni targi zamienią się nie tylko w wielką karczmę, ale i market. Jednak ani trochę nie przypomni on tych popularnych sieciówek. Tutaj półki zaleją towary od polskich producentów, niezmącone zbędnymi chemikaliami. Każdy degustując kilka potraw szybko przekona się na czym polega różnica, między masowo sprzedawanymi w sklepach produktami, a tymi oferowanymi przez mniejsze, lokalne firmy. Gwarantujemy, że na tych targach zrobicie najlepsze zakupy spożywcze w Waszym życiu!

 

Smaki Regionów Poznań 2022

 

Kurt Scheller na scenie kulinarnej!

Centralnym punktem Smaków Regionów jest scena kulinarna, na której tym razem gotować dla Was będzie… Kurt Scheller! To wyjątkowa okazja by przyjrzeć się jak pracuje ten słynny, szwajcarski szef kuchni. Ciekawe przepisy, cenne wskazówki - od kogo się uczyć gotowania, jak nie od najlepszych?! 

Fot. Wild Berry

Warsztaty dla dzieci

Najmłodsi na pewno nie będą mogli narzekać na nudę! Na Smakach Regionów wczują się w rolę piekarzy i przygotują własne wypieki. Samodzielnie przekonają się o tym jak powstaje chleb, a do domu wrócą z nowymi umiejętnościami i doświadczeniami! Szukajcie koniecznie strefy Minipiekarenki i zabierzcie swoje pociechy na warsztaty z pieczenia bułeczek.

Minipiekarnia dzieci Smaki Regionów

 

A na osłodę - Polska Ekologia poprowadzi dla nich zajęcia, podczas których przekona dzieci do jedzenia owoców i warzyw. Bo nic tak nie działa na dzieci, jak zabawa połączona z edukacją! 

Polska Ekologia Smaki Regionów

Koncerty i swojska atmosfera

Degustację smakołyków umilą wszystkim zespoły grające lokalne melodie. Usłyszymy m.in. band z województwa Lubuskiego. Natomiast województwo Małopolskie zaprosiło Kapelę Góralską Ciupaga - finalistów programu "Mam talent!". Wszystko to sprawi, że poczujemy się niczym na Zakopiańskich Krupówkach!

Nagrody dla najlepszych

Potwierdzeniem tego, że Smaki Regionów gromadzą tylko najlepszych producentów będzie konkurs o medal tych targów. W ubiegłym roku zgłosiło się niemal 90 firm prezentując ekologiczne towary i tradycyjne dania. Poziom był niezwykle wyrównany i z pewnością w tym roku będzie podobnie. Warto z pewnością do swojej listy zakupów dopisać te marki, które otrzymały medal. Ale nie tylko! Każdy z wystawców ma swojej ofercie coś unikatowego, czego nie znajdziemy w popularnych sklepach.

Medal Targów Smaki Regionów

Wielkie święto smaku!

Nie ma wątpliwości, że to najpyszniejsze 3 dni w roku! Na Smakach Regionów wszystko kręci się wokół smacznego jedzenia, ekologii, zdrowego odżywiania i radości z gotowania. Dodając do tego regionalną muzykę, ciekawe rozmowy z producentami, wymienianie się przepisami - mamy wszystkie składniki kulinarnego święta. 

Małopolska Pogwizdani Smaki Regionów

Co, gdzie, kiedy?

Godziny otwarcia terenów targowych:

Sobota, 24 września 2022 w godzinach 10:00 – 18:00

Niedziela, 25 września 2022 w godzinach 10:00 – 18:00

Poniedziałek, 26 września 2022 w godzinach 10:00 – 17:00

Lokalizacja:

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Głogowska 14, 60-734 Poznań

Pawilon 3A

WEJŚCIE – Brama nr 7 od ul. Bukowskiej

WJAZD – Brama nr 6 od ul. Grunwaldzkiej/Bukowskiej

Co, gdzie, kiedy? Lista Wystawców Aktualności